KIRMIZI IŞIK KATİLLERİ | 5Sriders | Motosiklette İleri Sürüş (79)

  görünümler 113,046

Zafer AKCAY

26 gün önce

Kırımızı ışıkta geçmenin bahanesi olamaz. Bu geçişlerden birinde bir başkasına zarar verirseniz bunu vicdan azabından nasıl kurtulursunuz?

4.43 Gürkan Çalışkan trpost.net/down/tM16YY6oloSja5U/video.html

Video göndermek isterseniz: zakcay@gmail.com
www.5Sriders.com tarafından hazırlanan maksimum bir dakikalık faydalı bilgiler...
Anlatan: Zafer Akçay

Lütfen aşağıdaki feragatnamemizi seyrediniz/okuyunuz.

trpost.net/down/yN2LaIOFnYKxftg/video.html

YORUMLAR
ali youtube
ali youtube Saatler önce
0:06 Taksideydim, kırmızı ışıkta geçince tepki gösterdim. (çok bilen) taksi şoförü dedi ki: Hocam kırmızı ışık yandıktan sonra 3-4 saniye geçiş hakkımız var (sanırım taksiciler için konuştu !!!!). Adama SARI ışıkta geçmenin yasak olduğunu anlatacaktım ama sustum, kime ne anlatayım ki. Not: Sarı ışıkta (aracı ani durdurmanın tehlikeli olmadığı durumda) geçmek trafik kurallarına göre yasaktır. Hele ki sarı ışığın yandığını görünce gaza basmak kesinlikle yasaktır.
sermet deagle
sermet deagle 16 saatler önce
kırmızıda geçen motorlular kesin suriyeli
Erce Tekçe
Erce Tekçe Gün önce
Ankara maganda dolu .
A. ALAN
A. ALAN Gün önce
Zafer hocam ben Ankara'da yaşıyorum. 20 yıldır araç kullanıyorum şehir içinde, son yıllarda dikkat ediyorum kimse kırmızı ışıkta durmuyor...Gerçekten hayret ediyorum...
Yusuf Atıl
Yusuf Atıl 3 gün önce
Hocam belkide bu sorumsuz insanlara gereken ceza verilmediği için bunlar bu kadar rahat olabiliyor.
Paradise Paradise
Paradise Paradise 3 gün önce
Ne güzel yakaladi polis abimiz eline sağlık ☺
Tonmeister Caghal
Tonmeister Caghal 5 gün önce
Kırmızda geçen arabaların çoğu genelde hurda.
ünal kant
ünal kant 6 gün önce
Adam kavşağa yaklaşırken frene dokunacağına/ayağını gazdan çekiceğine daha çok gaza basıyor.Herkesin acelesi var.Kimsenin kimseye saygısı yok.
Yusuf M.
Yusuf M. 6 gün önce
Bu kadar barzonun arasında motor kullanmak için paranoyak oldum. Her an tetikte olmaktan motordan keyif alamıyorum artık!
Dursun Celik
Dursun Celik 7 gün önce
Hocam 2. Yoldaki yer ostim orada kırmızı ışık kuralı yok ışık da durmak yasak diye biliyor sanayi insanı maalesef
Fatma Ürker
Fatma Ürker 8 gün önce
Benim oğlumun canını yakanın canını alırım uyarmam tartışmam kavga etmem canını alırım . Olay yerinde nabzı duruncaya kadar gözlerindeki ışık sönünceye kadar nefesi kesinlceye kadar beklerim ona göre kırmızıda geçmeyin veya bize deng gelmeyin (çook da sakin birisiyimdir )
AK HAN
AK HAN 10 gün önce
Ah be çocuk t.c de yeşil 🚦🚥🟢DE HEMEN GEÇİLMEZ BEN JEEPLE GEÇMİYORUM
Seferi Ozan
Seferi Ozan 10 gün önce
cıbıl cıbıl 😂😂
Furkan IPEKOGLU
Furkan IPEKOGLU 10 gün önce
Ben Ankara'daki sürücüleri $%*"$%* sanıyordum, tüm ülke böyleymiş 😕
sinan demirel
sinan demirel 11 gün önce
Böyle polise can kurban, belki de çalıntı motordur plakasının olmaması zaten en kötüsü.
Kcr09
Kcr09 11 gün önce
sasirdim normalde gormezler bunlari polisler
Vitae Lis
Vitae Lis 11 gün önce
Hocam nasıl aralardan geçme kimine göre doğru/yanlış oluyor? Hangi yönetmelik hangi kanun motorları ayrı bir taşıt olarak kabul ediyor da şerit takibi olayını kaldırıyor ki?
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 11 gün önce
@Vitae Lis sen tabii ki haklısın. Kanunen dediğin dogru. Ancak tüm dünyada olan bir şey bu. Küçüklük ve çeviklik avantajını her motorcu kullanıyor.
Vitae Lis
Vitae Lis 11 gün önce
​@Zafer AKCAY Yanıtınız için çok teşekkür ederim Hocam. Haklısınız, fiili bir durum var fakat ben bu fiili durumun bir ihlal olduğu düşüncesindeyim. Belki motor kullanmadığımdandır, yanlış düşünüyorumdur bilemiyorum. Videolarınızı dikkatle izliyorum, araç kullanırken karşılaşabileceğim aksiliklere karşı bir öngörü yelpazesi edinmeye çalışıyorum. Elinize, emeğinize sağlık; esenlikler diliyorum.
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 11 gün önce
Öyle bir kanun yok ama ortada bir fiili durum var. Yok dersek yok olmayacağına göre çareyi buna göre bulmalıyız.
MrKeremonur
MrKeremonur 12 gün önce
1. Olayda Burak büyük hatalı bence o kadar aracın arasından motorların geçiş hakkı yoktur. Motorlarda tüm araçlar gibi kırmızı ışıkta beklemesi gereken yerde beklemeli…
Burak GÜLER
Burak GÜLER 9 gün önce
Gördüğün her motorcuyu durdurup bunu söylemeni umarım.
VideOMax
VideOMax 12 gün önce
trpost.net/down/urutjn2Jp3mRjJE/video.html Ayaz - Yok Yolum Yayında 🇦🇿🇹🇷
Nba
Nba 12 gün önce
Kusura bakma dz burak bey hayvan gibi surmus
Arda Akkan
Arda Akkan 13 gün önce
3:08 Zafer Hocam siz daha iyi bilirsiniz tabi fakat bence motorcuların haksız bir yönü var oda şu daha Sarı yanarken hemen gaza basıyorlar ve diğer tarafta araç hızlı geliyormuş belli muhtemelen yeşilden direk kırmızıya geçmiş ışıklar yada sarı son onda yanmış olabilir burada motorcularında hatası var kavşağı önce kontrol edip ondan sonra hareket etmeleri gerekirdi sonuçta kaza olduktan sonra haklı haksız ne farkeder mala cana zarar geldikten sonra. Okuduysanız Teşekkür ederim Zafer Hocam
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 13 gün önce
Haklısın tabii ki. Arabalardan bir an önce uzaklaşma çabası. Ama bu kontrolsüz olmamalı tabii. ☺️
lukha dero
lukha dero 15 gün önce
Kirmizi isikta aralardan kimileri gecilir kimileri gecilmez diyomus.siz soylesenize gecilirmi gecilmezmi bilmeyen oclar ogrensin.sizinde dinin belli olmazdi hem
ismail oral
ismail oral 15 gün önce
geçn pazzar benim başımada geldi bir tramsit ışık ihlali yaptı yanimdaki araç panik yapıp aracı kaydırdı bende ani fernden ve yoldaki tümsekten dolayı hakmiyeti kaybedip düştüm olayı yaratan transit kayıplarda adam tüydü
Serdar Demir
Serdar Demir 15 gün önce
Motorcu arkadaşlar, YEŞİL ışık size geçiş hakkı vermez. Yolun karşı tarafından KIRMIZI ışık ihlali yapacak dallamalar her zaman mevcuttur. Yeşil yansa bile emin olmadan geçmeyiniz.
Fayda Var
Fayda Var 16 gün önce
Motorların araçların arasından ya da emniyet şeridinden gitmesi de kural hatası...
C Faruk
C Faruk 17 gün önce
Haklı haksız aramıyoruz ama ceza ve adalet arıyoruz Zafer Bey. Yapanın yanına kalmaması için caydırıcılığı yüksek yaptırımlar olmalı ve uygulanmalı ki “kalıcı bir öğrenme” sağlansın.
x man blade
x man blade 17 gün önce
Yahu bırak motor kıyafetini giymek motor kaskını ellinde tutuyor hepsi Almanya’da olsa ehliyet ömür boyu gitti demektir bana göre motorlular organ bağışıcıdır o kadar
özden başmaya
özden başmaya 17 gün önce
Burak çok sakat gidiyor. Duran araçların yanindan cok hizli.gecmiycen, sürücü anlık aynaya bakıyor hamle yapıncaya kadar bir süre geçiyor.
özden başmaya
özden başmaya 17 gün önce
Plakasızliktan ceza yazdıysa yandı. Çok ağir bir ceza, 4 sene önce yemiştim araba aldıgım gün. 1500 tl filandı, bir de arabayö yeddi emine cektiler. Şimdj kac lira olmustur kimbilir
özden başmaya
özden başmaya 17 gün önce
4. Videoda yeşil yanar yanmaz son gaz topuklayan motorcu kardeş de hatalı, sonuçta kavşak orası yeşil araba asıl kusurlu da olsa da 120 ile birisinin geleceğini tahmin edemiyorlar. Gene de arabaya bravo hemen frenledi.
özden başmaya
özden başmaya 17 gün önce
Kavşaklarda değişik uygulamalar olması kafa karıştırıyor ve kazalara davetiye cıkarıyor. Bazı kavşaklarda kırmızı yanmadan önce yeşil ışık yanıp sönmeye başlıyor ondan sonra sarı kırmizı yaniyor. Bu sürücülere durmak icin hazırlanma vakti veriyor. Bazı kavşaklar ise direk sarı dan kırmızıya dönuyor. Kafa karışıyor, yeşil yanıp sönme beklentisi oluşuyor. Tüm kavşaklar standart olmalı. Kimisinde de saniye var.
recep ateş
recep ateş 17 gün önce
İlk videodaki gibi motosikletli lerin şerit korkmadan aralarda öyle gezmesi ve tehlike yaratması konusunda da bireyler söyleyin,motosikletin özgürlüğünü abartıp aylık yapanları da uyarın
Ho D.
Ho D. 17 gün önce
Burak kardesimize gecmis olsun diyorum.Trafik lambalarinin bulundugu yerde bulunan duz beyaz çizgi şerit degistirmenin yasak ve tehlikeli olduğu anlamina gelir(duz beyaz ve surekli cizgide zaten serit degistirilmez).iki seritli bir yolda yanyana ancak iki araç bulunabilir 2 otomobil+1 motosiklet =kazaya sebebiyet.
Volkan
Volkan 17 gün önce
Uğur video da 3 tane araç üçüde kırmzıı ışık ihlali! Umarım ceza yemişlerdir! Plakaları o motorcu arkadaşta vardır.
Furkan Yavuz
Furkan Yavuz 17 gün önce
Burak burda haklıdır haksızdırı tartışmassak Nası çözülecek bu olay .trafikte motorun yeri araç gibi tek şerittir .öyle aralardan gitmeyecek ozamn
Avşar
Avşar 17 gün önce
ışıklarda saniye sayıcılar zorunlu olmalı
Ilker Kara
Ilker Kara 18 gün önce
Bu şekilde görevini layıkıyla yapan örnek memurlarımızla gurur duyuyorum, aldığı maaşı hak eden görevini üşenmeden yapan.
Abuzer kadayıf
Abuzer kadayıf 18 gün önce
Motor süren arkadaşlar heryerden geçmek Zorundamısınız ne kural tanıyor ne saygınız var trafikte hepsi değil tabi ama çok dengesiz motor sürücüleri var
Ahmet TOTOĞLU
Ahmet TOTOĞLU 19 gün önce
abi zaten ilk videoda motorlu surucu selektor yapmaya calisiyor
Özcan ÖZCAN
Özcan ÖZCAN 19 gün önce
abanıyolar abanıyolar gaza ışığa yakalanmayım diye sonra duramıyolar çünkü altında ki araba da çöp zaten ülkenin 75% nin.
Bahadir Öcal
Bahadir Öcal 19 gün önce
Dayı motorcu deilimde sende objektif deilsin ilk vidyoda objektif deilsin motorcu yavaşlatmak yerine gaza basiyo 3 . Vidyoda yeşil yanarken bile kontrollü olmak zorundayız diyosun ilk vidyoda araçlar hep beraber hareket ediyo
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 19 gün önce
Dayicigim daha nasıl objektif olayım? ☺️
Muhammed Bayraktar
Muhammed Bayraktar 20 gün önce
4 teker ya da 2 teker her zaman trafiğe bakarım ışıklar ikinci planda kalır. böylesi daha güvenli tavsiye ederim.
Yunus Güneş
Yunus Güneş 20 gün önce
2016 yılı istikametim Samsun dan Bafra. Bayram arifesi eşim ve ben motorla emniyet seritinden maks 40 km hızla muhabbet ederek gidiyoruz kaskimiz var sağ ve sol şerit doluyken bizim yanimizdan ve sağdaki araba arasından yaklaşık 120 km hızla fulans geçti. Bacaklarımı sildi tamponu. İlk kez kalpten beddua ettim inşallah kaza yapıp uçurumdan ucmustur. Verilmiş sadakamiz varmış .
Dolunay Karademir
Dolunay Karademir 20 gün önce
Zafer abi keşke bu videolarını tv lerde de yayınlama imkanın olsaydı belki araba kullananlara faydası olsaydı yoksa ki bu gibi sürücüler bizleri katletmeye devam edecekler. Sizi beğenerek izliyorum saygılar
Serkan Sahin
Serkan Sahin 21 gün önce
Zafer hocam 20+ yıllık otomobil sürücüsüyüm. Vermiş olduğunuz bilgiler otomobil sürücüleri için de çok değerli. Sizden öğrendiğimiz çok şey var. Çok teşekkürler. Saygı ve Sevgilerimle
Hasan Doğru
Hasan Doğru 21 gün önce
trpost.net/down/zKyJi5tpaJ-vYa4/video.html ABS tartışmalarına nokta koyacak bir çalışma olmuş.
Harry 1206
Harry 1206 21 gün önce
Begenmedikleri,gavur dedikleri ulkeler de ne kadar medeni trafik konusun da gelsin görsünler. İnsanlar cahil değil, aptal
ata can çetinkaya
ata can çetinkaya 21 gün önce
İlk videodaki motorcu şerit ihlali yapıyor .
Yusuf Yiğit
Yusuf Yiğit 21 gün önce
Hocam çok merak ettiğim bir konu var.Bu şekilde trafik magandalarının sayısı her geçen gün azalıyor mu,daha da mı artıyor.Umutlu olmalı mıyız😄
Şenol Özen
Şenol Özen 21 gün önce
Abicim çcouk yaştaki adamlara ehliyet verirseler olacağı budur.
Doruk Pulat
Doruk Pulat 21 gün önce
Haklı olmaya mı çalışıyoruz yoksa hayatta kalmaya mı? Önceliğimiz kesinlikle hayatta kalmak olmalı. Yeşil bize yansa bile kırmızının yandığı araçların durduğundan emin olmadan hareket etmemeliyiz. Eğer bizim kaportamız bedenimiz ise ve başkasının hatalarının bedelini de biz ödeyebiliyorsak, o zaman her an başkalarının da hata yapabileceğini düşünüp buna göre temkinli bir sürüş yapmamız gerekir. Mezar taşınızda "HAKLIYDI" yazması hiç bir anlam ifade etmiyor maalesef. Yine çok başarılı bir video olmuş, İzmir'den Sevgiler Zafer hocam
Hayalet yanında
Hayalet yanında 21 gün önce
Memleket öküz dolu
Hayalet yanında
Hayalet yanında 21 gün önce
Aralarda ne işin var.. sende aracsin bekle
Mehmet Duman
Mehmet Duman 21 gün önce
Hocam bügün öküzn deki bayan. Sakarya da sağdan atclarla aynı sğratta ilerler kadim hareket halinde olan araların arasın önüme ansızın cık ben ol orda carptı m. Kadın. Yere yığıldı ben 3 4 metre sonra durabildi. Kadın yerden kaldı kacdı gitti bir hal anlamadım
Şerife Bekli
Şerife Bekli 21 gün önce
Kul hakkı bu yana ne biçim iş
Şerife Bekli
Şerife Bekli 21 gün önce
Hiç alaksi yok Burak haklı öbür tarafa kırmız yaniyo zaten
Nuri DURMAZ
Nuri DURMAZ 21 gün önce
Harika bir kanal. Çok sevdim.
Nurullah Bilgiç
Nurullah Bilgiç 21 gün önce
Hocam giyinin demişsiniz de 11 yıldır motorsiklet kullanıyorum daha hayalini kurduğum kaskı bile alamadım ceket ayakkabı vs nasıl alıcaz
zulkif Can
zulkif Can 22 gün önce
Ah kurallar ah... Ah kanunlar Ah.. Ne kuralları bilen var ne kanunlara uyan. Nede kanunlar adaletli.... Keşke ehliyet verilirken torpil olmasa. Keşke mahkemelerde görüşler şeffaf ve adaletli olsa. Yaya yolunda cinayete mükafat verilen ülkemde.
Özgür
Özgür 22 gün önce
Abi yeşil yanınca 2-3 saniye beklemek lazım hemen atlamamak lazım.
Ergün ÖĞRETİR
Ergün ÖĞRETİR 22 gün önce
Trafik ışıklarına uymayan Akli dengesi bozuk kişiliklerin çok ağır eğitimlere ve tedavilere sevk edilmesi şart. Psikoteknik eğitimi almaları şart koşulmalı, 2nci hatasında ehliyeti iptal edilmeli! Çok ağır maddi cezalar verilmeli En az 1yıl hapis cesası dahi olmalı!! Kimi akli dengesi bozuk sürücülerde,, Kırmızıdan Sarıya dönünce..arkadat.. "dat" layan gevşek akıllı kişiliklerinde psikolojik tedavi görmesi şart!
Ozan Gürbüz
Ozan Gürbüz 22 gün önce
1. Videoda Burak haklı eğer araba kırmızı ışıkta dursaydı? Bizim memlekette dururlarmı? Bence acele etmemeliydi ve kendisine yeşil rağmen bakarak geçseydi daha iyi olurdu. Burası Türkiye.
Ferhat Özdemir
Ferhat Özdemir 22 gün önce
Kazaların büyük kısmı kavşaklarda olur kavşaklarda yapıştırılıp gidilmez hakbenim diye yapıştırıp gidersen bir öküz gelir kemiklerini kırar kısaca özet kavşaklarda ne olursa olsun yavaşlayacaksin kırmızıda dururkende götü kollayacaksın ki ömrün olsun ayrıca yeşil yandı hadi bodoslama kalkayim yok bodoslama kalkarsan sonun olur acele etmeyin kardeşim bir sağına soluna bak ya polis ya ambulans geliyorsa geçmiş olsun
Istanbul dan Dersime
Istanbul dan Dersime 22 gün önce
Polis arkadasa bravo. Kaliteli videolariniz icin sagolun zafer Abim.
Cenk Cebeci
Cenk Cebeci 22 gün önce
Hocam sıklıkla “sizi görmüyorlar “ diyor… Kendinizi gösterin arkadaşlar… Motosikletinizin farları sürekli açık olsun. Ekstra görülmeyi sağlayacak ışık kullanın. Hem önde hem arkada. Giysileriniz çok uzaklardan bile belli olabilecek renklerden olsun. Gerekirse cart renkler kullanın. Ayrıca bu ülkede sadece araç sürücülerinin motosiklet sürücülerine değil, kimsenin kimseye saygısı yok. Özellikle kavşaklarda “yol benim” ön yargısı ile basıp gitmeyin. Her an bir araç çıkacakmış gibi yolu dört gözle süzün. Bol bol kaza videosu izleyin. Göreceksiniz ki kazaların büyük bir çoğunluğu kavşaklarda meydana geliyor ve elinde telefon ile araç kullanan veya yanındaki ile muhabbete eden dikkatsiz, acemi şoförler bu kazalara neden oluyor. Ben motosikleti çok düzgün sürüyorum demek ne yazık ki yetmiyor. Karşınızdaki dikkatli kullanmıyor. Motosiklet kullanırken sürekli bir “şey” olacakmış gibi temkinli kullanın. Hocam zaten buna benzer uyarıları sürekli yapıyor. Ben bu video altında bunları toparlayarak hatırlatmak istedim.
Mehmet Reha Master (AC-PC & Electronic)
Mehmet Reha Master (AC-PC & Electronic) 22 gün önce
Yaa öyle ahh olur tabi Burak Çakalı😠🤦🏽‍♂️, 2. Videodaki arkadaş iyi yırtmış verilmiş sadakası varmış😔,4.video da yeminle ayaklarımı çekiyordum az kaldı tırstım keza 3.video da aynı, son video daki kırmızıda durmayanı durdurup eşek sudan gelene döveceksiniz akıllanacak😠🤦🏽‍♂️
alessampiyonu
alessampiyonu 22 gün önce
Dislike verenler tabutçular herhalde
Yuksel Kucukcerit
Yuksel Kucukcerit 22 gün önce
Motorcu arkadaslar zaten görunmuyor buyuzden aralardan sagdan soldan gecmeseler herkes icin daha guvenli olur kanaatindeyim
Zeynep Ünlü
Zeynep Ünlü 22 gün önce
Amca ne anlatıyon iki tarafta hatalı
Hakan Aslan
Hakan Aslan 22 gün önce
1. Olayda motosiklet sürücüsü hatalı. Çünkü yeşil yanar yanmaz hareket edilmez. Ki bu ışıklar otomobil, kamyon, kamyonet, minibüsler vs göre ayarlanmış. Otomobil sürücüsü haklı
Osman Kartal
Osman Kartal 21 gün önce
@Hakan Aslan Uzattıkça uzattin Bir türlu HATALI OLDUĞUNU kabul etmedin *Yeşil yandı* Bekleyenler geçti Uzaktan Son hiź gelen sizi KURALI KOYAN BİLİYOR ZATEN 😂 *Sonlara doğru Yesil Kesik Kesik yanmaya basladı* ULAŞAMAZSIN YAVAŞLAMAYA BAŞLA ikazıdır kesik kesik yanan yeşil *sari yandı* Durdun ve vitasi boşa al debriyaj yemesin *Kırmızı yandi* Bekledin *Sarı yandı* Vitesi 1 e tak hazirlan demektir Yeşıl yandı *Geç* Siz hala *HALK ARASU UŹDA ŞOFORLER KURAL KOYMUŞ """""YESİL YANINCA BEKLERİZ Kİ DİGER KIRMIZI YANACAK DİYE SON SÜRAT GELENLER GEÇSIN""""* *O şerefsiz DURMAK ZORUNDA* ışiklar 5-6sn uyarıyor onu KIRMIZIYA DÖNÜYORUM HIZINI AZALT FRENLE DUR diye O lambayo oraya koyan bunları ayarlıyor Öyle Yesil yanarken SUPRIŹ AL SANA KIRMIZI demiyor Yesıl Yanıp Yanıp sönüyorsa *FRENLE YAVASLA* anlamına gelir
Hakan Aslan
Hakan Aslan 21 gün önce
@Osman Kartal Kardeşim ben trafikte sinyal kullanan, yayaya öncelik veren ve başkasını sıkıştırmayan birisiyim. Sana ne kadar anlatsam da boş. Keşke senle trafikte denk gelsek.
Osman Kartal
Osman Kartal 21 gün önce
@Hakan Aslan KIRMIZIYA GECİYORUM Diye Yesıl seni uyariyor Sarı 2sn yanip seni uyariyor Ve Kırmizı yanıyor Sen Buna rağmen GECİYORSUN Ve Yesıl yandı diye hareket eden SUÇLU oluyor ŞÖFÖR DAYI KUSURA BAKMADA *RAM DAYAKLIKSIN VALLAHİ BİLLAHİ 😂😂😂 Hadi sana Magandalıkda bol şans
Hakan Aslan
Hakan Aslan 21 gün önce
@Osman Kartal Kırmızı ışığa geçeceğine işaret eder. Bunu bilmeyecek ne var?! Benim gibi usta bir şoföre sorulacak soru değil.
Osman Kartal
Osman Kartal 21 gün önce
@Hakan Aslan YESIL IŞIK NEDEN SON 4-5SN YANIP YANIP SÖNER?? sadece buna cevap ver *Kamera şakasımısın nesin*
Area 51
Area 51 22 gün önce
Trafikte kazaya sebep olan araçlar genel hep aynı tip ve ona benzer tipler! Broadway, Doğan, Şahin, Doblo tarzı ticari araçlar... vs vs. Bir müşterim vardı derdi ki; Parasız adam gereksiz adam derdi gerçekten de doğru söylüyor.
AYRIMLI ALAN TARAMA
AYRIMLI ALAN TARAMA 22 gün önce
Kavşaklarda yavşaklar a dikkat ediniz !
GladSadMadWorld
GladSadMadWorld 22 gün önce
Zafer abi, bir de kavşak veya tali yol girişlerinde dur tabelasına rağmen durmayıp yavaş yavaş ilerleyerek anayoldan gelenleri tedirgin edilmesi durumu var. Ben anayolda tedirgin olup daha da yavaşlıyorum, o durmayan aracın bekleyişi de uzuyor sırf beni tedirgin ettiği için.
kaan aktaşbak
kaan aktaşbak 22 gün önce
kırmızı ışıkda geçenlere dicek bişey yok ama sarı ışık yanar yanmaz gaza basıyolar buda yanlış
Nihat Bey
Nihat Bey 22 gün önce
Trafik polisi olarak sizinle teknik bir bilgi paylaşmak istiyorum: Türkiye'de 2019 verilerine göre 45 bin ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazası gerçekleşti. Bunların 10 bini kavşaklarda meydana geldi. Kazaların büyük bölümünde geçiş önceliğine uyulmaması öncelikli sebep. Yüksek hıza bağlı kazaların da bir çoğu kavşaklara yakın noktalarda gerçekleşiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü, ölümlü ve yaralanmalı kazaların çok fazla gerçekleştiği 28 tane noktayı kaza kara noktası olarak belirlemiş. Bu noktaların çoğu da kavşak. Sürücülerin kavşaklarda uyulması gereken kuralları bilmemesi ya da bu kurallara UYMAMASI öncelikli kaza sebeplerinden. Konuyu sadece motorsiklet kullanıcılarına indirgememek lazım, sürücüler işi aslında çok basit! Sadece levhaları okuyup kurallara uymak bu kadar basit. Zafer Bey çektiğiniz videolar benim için o kadar kutsal ki, bence siz EGM tarafından Trafik Onursal Eğitmeni olarak ödüllendirilmelisiniz.
Asım Tarık Arıcı
Asım Tarık Arıcı 22 gün önce
Kırmızıda kesin durulur, sarıda hazırlanılır(geçilmez), yeşilde geçilir. istisnai durumlarda da üst düzey dikkatle hareket edilmeli ki kimsenin canını veya malını tehlikeye atmayalım
kizilsultan52
kizilsultan52 22 gün önce
Tarık yarış pistinde değil ki sarı yanar yanmaz hareketleniyor. O araç da haksız Tarık da haksız.
mevlut kc
mevlut kc 23 gün önce
5. olay. tum araçlara plaka zorunlu olmalı. plaka cikarmak ve senelik vergisi ucuz olmali. ki trafige kayitli olsun. plakasiz arac kalmasın. ucuz maliyet ve denetim ile tesvik edilmeli. tafikde plakasiz bircok yeni eski motor ve elrktrikli arac var. bir cogu kural tanımıyor. nasıl olsa ceza yazamıyorlar diye geziniuotlar.
Furkan EKİZ
Furkan EKİZ 23 gün önce
ne kadar doğrudur yanlıştır bilmem ama ben artık ışıkta en öndeysem, yeşil yandıktan yarım saniye bir saniye sonra hareket ediyorum. kırmızıda geçen trafik canavarlarından böyle korunabileceğimi düşünüyorum.
YASİN ALKAN
YASİN ALKAN 23 gün önce
ohh ne iyi oldu o son motorcuya.. Hiç saygı yok hiç. Kafasına göre sür. oh ne güzel ya. Bunun gibi hem araç hem motorcuları men edeceksin direk.
Murat 16
Murat 16 23 gün önce
Biraz argo olacak ama meşhur bir lafı unutmamak lazım . Her kavşağın bir y.vşağı vardır sözü Türkiye için tamamen geçerlidir. Artık 2 defa değil 4 defa bakmaya mecburuz...
Enes Karaca
Enes Karaca 23 gün önce
Her kırmızı ışıkta geçenin cezası videodaki son olay gibi anında verilirse kimse geçemez o ışıktan. Malesef
Tevfik Sabuncu
Tevfik Sabuncu 23 gün önce
Zafer hocam can kurtaran gibisiniz maşallah
Bekir Aya
Bekir Aya 23 gün önce
Evett Türkiye de hayat 5. Sınıf ülkeden daha ucuz
TURKOMANIAC V2.0
TURKOMANIAC V2.0 23 gün önce
Almanyada kirmizi isik dan gecenleri cok agir cezalandiriyorlar. Ehliyeti aliyor ve agir para cezasi veriyorlar. Bence cok dogru. Türkiyede hayatta Motor kulanmam. Türkiyede traffik kanunu yoktur mahlesef. Herkez kendi kaffasina dogru kullaniyorlar.
Salih Aygün
Salih Aygün 23 gün önce
100 kişiye sorsan tahmin ediyorum 70i yanlış cevap verir, çünkü gerçekten ışıkların anlamını bilmiyorlar. Kırmızı ışık anlamı nedir diye sorsak herkes "dur" demek der Yeşil ışık nedir diye sorsak herkes "geç" demek der Fakat 2010 yılında araba ehliyetimi aldım kursta da kitaplarda kesinlikle bu şekilde değil! *KIRMIZI IŞIK "BEKLE" ANLAMINA GELİR* *YEŞİL IŞIK "GEÇ" ANLAMINA GELİR* *GENELDE HERKESİN YANLIŞ VEYA EKSİK BİLDİĞİ YADA BİLMEDİĞİ ŞEY İSE KIRMIZI IŞIĞIN "DUR" ANLAMI TAŞIMADIĞI VE SARI IŞIĞIN NE ANLAMA GELDİĞİDİR* *SARI IŞIK; YANIŞ SIRASINA GÖRE DEĞİŞEN BİR ANLAMA SAHİPTİR! YEŞİLDEN SONRA YANAN SARI IŞIK "DUR" ANLAMINDA OLUP SARIDAN SONRA YANAN KIRMIZI IŞIK "BEKLE" ANLAMINDADIR VE KIRMIZIDAN SONRA YANAN SARI IŞIK "HAZIRLAN" ANLAMINDA OLUP SARIDAN SONRA YANAN YEŞİL IŞIK "GEÇ" ANLAMINI TAŞIR!* AYRICA YANIP SÖNEN IŞIKLAR VARDIR BU IŞIKLARDA RENGİNE GÖRE YUKARIDA YAZDIĞIM ANLAMLARLA HEMEN HEMEN AYNI ANLAMI "KONTROLLÜ OLMAK" ŞARTI İLE TAŞIR. *YANIP SÖNEN:* Kırmızı ışık, durup kontrol edip öyle geçmen gerektiğini, Sarı ışık, yavaşlayıp kontrol ederek geçmen gerektiğini, Yeşil ışık, (bunu görmedim hiç yada hatırlamıyorum ama varsa eminim onun anlamı da) hız kuralları çerçevesinde durmana yada yavaşlamana gerek kalmadan yine de kontrollü ve dikkatli olarak geçmen gerektiğini *GÖSTERİR*
Osman Kartal
Osman Kartal 22 gün önce
Yanip sonen yesil ısık (Kirmiziya geciyor yavasla anlaminda) diye biliyorum
Muhammet ACAR
Muhammet ACAR 23 gün önce
Tabakhane ye b.k yetiştiriyorlar... Bunun otomobili motorsikleti yok...
Mehmet Bey
Mehmet Bey 23 gün önce
Motor çok keyifli 2 tane motorum var istanbulda çoğu motokurye ışık dinlemiyor sürekli ışık ihlali yapıyor. Motorcuların kurallara saygısı olmaz ise diğerlerinin de motprlara saygısı olmaz diye düşünüyorum
Serkan Altundaş
Serkan Altundaş 23 gün önce
Zafer hocam merhaba. Konudan bağımsız bir isteğim olacak. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Ben motor sürücüsü arkadaşlara hep saygı duyarım ve trafikte araçımla giderken özellikle tır sürücüsü ve motor sürücüsü arkadaşlarımı kontrol ederek onları tehlikeye atmadan ve hatta yollarında engel olmadan sürüşümü gerçekleştirmeye özen gösteririm. Derdime gelecek olursak: Mecidiyeköyde oturuyorum. Burada inanılmaz bir motor nüfusu var. Şikayetim şudur ki gürültü çok malesef. Yani yarış motoru değil bunlar bildiğimiz kurye motorları. Ama egzostlarına ne yapıyorlar bilemiyorum ama dayanılmaz derecede bir ses var. Saat kaç umurlarında değil. Hastamı var cocuk mu uyuyor umurlarında değil. Şehit Er Cihan Namlı caddesi. Lütfen burada bir gün geçirin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Özellikle gece yarısından sonra.
Osman Kartal
Osman Kartal 22 gün önce
Hergün emniyete şikayet et En sonunda ekip gonderip sadece motosiklet çevirmesi yaparlar 😉👍 Ağlamayan bebeğe Süt yok
FAILURE ROOM
FAILURE ROOM 23 gün önce
Hocam niye sasiriyoruz bu olaylara ben onu anlamiyorum. Isiklar, kurallar hepsi bati medeniyeti. Bu cografya israrla reddediyor bu medeniyeti. Hala araclarin yayalarin kurallara uymasini bekliyoruz. Motor suruculeri de farkli degil ki. Her zaman asiri defansif olmaliyiz. Yola inek cikinca sasiriyor muyuz ? Ya da kiziyor muyuz? Hayir. Bu kisiler de ayni. Onlarin bilgi ve tecrube duzeyi bu. Anlayisli olmak lazim, mental kapasite bu kurallar icin hazir degil.
Osman Kartal
Osman Kartal 22 gün önce
Mobeseleri süs diye takmasalar keske Her kavşağın mobesesini 1 memura veririm varya *BABANIZ OLSA CEZA YAZACAKSINIZ* emrini ver Gör bakalım 1 ayda Mum gibi dos doğru isleyen bit Trafik akısı Ben liseye giderken 2006 yılı Yaşadığım ilçeye ilk defa Mobese ve Işik gelmişti Herkes bi tarafiyla gülüyor bu nedir diye Sonra insanlar *Trafik işikları kazaları arttirdı kaldirılsın* demeye başlayınca Trafik cezası yemeyen hiçkimse kalmadı galiba Herkesin evine (Fotoğraf+Ceza makbuzu) 😂😂😂 Sehir mum gibi Dosdoğru oldu olmasına fakat *İlçe emniyet müdürü Artik Akapelilerimi kızdırdı nedir HERKESE CEZA YAZDIRIYOR DIYE TAYYIP ADAMI SÜRDÜ* diye bir dedikodu çıktı Adam gitti 2008 de Eski hamam Eski tas 15yıl oldu *Hala ahır gibi Herkes Kırmızida geciyor Ceza meza yok* Adı Mahmut tu galiba Emniyet müdürünu ben TÜRKIYE EMNIYETIN BASINA KOYARDIM 2 ayda Ülle Almanya Trafiği gibi olirdu Fakat Adamı Sürgün ettiler (3-5 akapeli büyük başın yakınlarıda Nasibi aldı diye galiba Sürüldü adam)
TUNÇ E.
TUNÇ E. 23 gün önce
Merhaba Zafer bey. Bende bu hafta A2 motorsiklet ehliyeti için bir kursa yazıldım. Bütün sorumsuz motorsiklet sürenlere rağmen ehliyete yazıldım. Kursta 12 saat teorik eğitim göreceğim sonra direksiyon sınavı. Kısa kısa ama çok önemli ders niteliğindeki videolarınızı kaçırmıyorum. Her videonuz bir ileri sürüş için yararlı görmekteyim. Bilinçli ve güvenlikli bir sürücü olmak keyifli ve güvenli bir motorcu olmak istiyorum. Cruiser gezi tipi bir motor tarzım oluştu. Hız amaçlı değil keyif, gezi ve işe gidiş gelişler için en ideal motor bu dedim. Sizlerin emek vererek hazırladığınız her bir video boşa gitmediğine eminim. Ankaradayım umarım bir gün görüşürüz ve sizinle tanışmak isterim. Ki hiç motor tecrübem yok isterdim ki ilk başlangıcı sizin rehberliğinizde yapaydım nasip. Saygı ve selamlarımla.
Moto Experience
Moto Experience 23 gün önce
7 yılı motosiklet sürücülüğü olmak üzere yaklaşık 24 yıldır çeşitli araçları aktif olarak kullanan bir sürücüyüm. 20 tane ülke gezdim şimdiye kadar, Türkiye'nin birçok şehrini ziyaret ettim. Gözlemlediğim kadarıyla Türkiye'de trafik kültürü seviyesi belli bir olgunluğa ulaşmış yalnızca iki grup var: Geneli olmamakla birlikte motosikletçiler ve yine geneli olmamakla birlikte Tekirdağ sınırları içerisinde 59 plakalı araçların çoğunluğu. Geri kalanların seviyesi, ülkemizin ortalama eğitim seviyesi gibi ilkokul 4'ü geçmiyor maalesef... Bu muhteşem videolardan ilham alınması dileğyle, sevgili Zafer Akçay.
Yusuf Oylum
Yusuf Oylum 23 gün önce
Nerede olursa olsun yeşil yanıp sönmeye başladığı an ayağınızı gazdan çekin arkadaşlar. Hayat 2 dakika kırmızı ışığı beklemeye değer.
Emre Doğan
Emre Doğan 23 gün önce
Hocam analizleriniz çok iyi fevkalâde her izlediğim de daha dikkatli olmalıyım diyorum çok sağolun emeğinize sağlık teşekkürler
MeZone Me
MeZone Me 23 gün önce
Sarı çıkış yapmaya hazırlan demek veya tam tersi yani debraja bas vitesi 1 e al ve yeşilde çık bukadar basit belanın kucağına kendileri atlıyor suçlular hâkim bey....
Hüseyin Karışmaz
Hüseyin Karışmaz 24 gün önce
Zafer hocam merhabalar. Motosiklet üzerindeyken yolun hafif bozuk olan yerlerine geldiğimde müthiş bir düşme paniği sarıyo ve motorun yalpaladığı hissine kapılıyorum alabildiğine yavaşlıyorum. Bu durum tüm motosiklet kullanımında geçerli midir yoksa lastik yapısından falan kaynaklanıyor olabilir mi? Tam düzgün anlatabildim mi bilemiyorum yoksa sürçülisan ettiysek affola!!
Emre Göksüner
Emre Göksüner 24 gün önce
Yaklaşık bir hafta önce keşfettim sizi. Çok faydalı bilgiler veriyorsunuz gerçekten harikasınız. Sizden eğitim almak isterdim ama İstanbul'da olmanız üzdü.
Mustafa Durmaz
Mustafa Durmaz 24 gün önce
Ben bu insanları ellerinde silah olan sapkın ınsanlarsan hiç bir farkı olmadigini düşünüyorum.derhal ellerindeki silah ehliyet ve araca el konmali yoksa bunlar insanlari masumlari katledmeden duracaklari yok
CAN
CAN 24 gün önce
Yeşil ışıkta korkarak geçiyoruz artık
Cihan Demirel
Cihan Demirel 24 gün önce
Öncelikle emeklernize sağlık hocam.Burada genel olarak kırmızıda geçenler hatalılar bu şüphesis böyle.Ama biz motorcular da çok aceleciyiz bunu da kabul etmek lazım.Daha sarı ışık yanarken gaza basmaya yelteniyoruz.bize yeşilde yansa temkınli geçmeliyiz.biz trafikte bi nimetten sayılmıyoruz malesef.oyüzden 10 kat dikkatli olmalıyız...
Ezhel - Mayrig
3:18
Ezhel
görünümler 1 Mn
Üniversitenin İlk Günü Vlogu✍🏻🥳📢
11:45
Ezhel - Sakatat (Live)
2:44
Ezhel
görünümler 237 B
HAKKARİ DAĞLARINDA | Zafer Akcay
10:13
Zafer AKCAY
görünümler 66 B
Ezhel - Mayrig
3:18
Ezhel
görünümler 1 Mn
Üniversitenin İlk Günü Vlogu✍🏻🥳📢
11:45
Ezhel - Sakatat (Live)
2:44
Ezhel
görünümler 237 B
Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı 2. Bölüm Fragmanı
0:55
Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı
görünümler 1,6 Mn
Yüksek gerilim hattı!⚡ - Aşk Mantık İntikam 13. Bölüm
6:09
Edis - Arıyorum (Official Video)
3:19
Edis
görünümler 2,6 Mn
Konuşanlar 33. Bölüm Shot (Yeni Sezon)
8:03
Konuşanlar
görünümler 295 B
Masumlar Apartmanı 39. Bölüm Fragmanı
1:00
Masumlar Apartmanı
görünümler 1,9 Mn