TEHLİKELİ YAKINLAŞMALAR | 5Sriders | Motosiklette İleri Sürüş (72)

  görünümler 130,816

Zafer AKCAY

2 aylar önce

Diğer araçlarla hesaplı ya da hesapsız yakınlaşmalar her zaman tehlike doğurabilir. Diğer araçların sizlere yaklaşmasının önüne geçmek için bilinçli bir şekilde hareket etmeniz gerekir.

www.5Sriders.com tarafından hazırlanan maksimum bir dakikalık faydalı bilgiler...
Anlatan: Zafer Akçay

Lütfen aşağıdaki feragatnamemizi seyrediniz/okuyunuz.

trpost.net/down/yN2LaIOFnYKxftg/video.html
www.5sriders.com/feragatname....

YORUMLAR
Akın altıoğlu
Akın altıoğlu Gün önce
Tamamen bulunduğunuz ülkenin trafik kültürü ile ile ilgili. UK de yaşıyorum, motor da, araba da kullanıyorum bu tarz kullanan birisine hiç rastlamadım. burada herkes önündeki trafiği okuyup ona göre hızını konumunu ayarlıyor, Hakanlar burada yok :) ama Türkiye'de bol ne yazık ki
Faruk Karamsar
Faruk Karamsar 9 gün önce
2:00 daki ASLAAA ÇOOK ÇOOK İYİ ACCAYİP İYİ Bİ ASLAA. YÜZ MİMİKLERİNİ,Z SÖYLEME TOTNUNUZ MÜKEMMEL YA SABAH KADAR İZLEYEBİLİRİM ÇOK ZEWKLİ
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 9 gün önce
Teşekkürler
AHMET KARACA
AHMET KARACA 21 gün önce
Adeta dedektiflik eğitimi alıyor insan. Durdurup zoom yaptığı her yerde hayretim artıyor. Durdurup zoom yapmasa ve açıklamasa asla fark edemem çoğu ayrıntıyı.
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 21 gün önce
😉devam
Gürkan Beril
Gürkan Beril Aylar önce
Hocam kusura bakmayın ama şu umursama lafına gıcık oldum bunu herkes yapıyor demiyelim lütfen ....
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY Aylar önce
Anladım, teşekkürler ☺️
Gürkan Beril
Gürkan Beril Aylar önce
@Zafer AKCAY bütün otomobil şöförleri motorcuları "umursamıyor" lafına sinir ve gıcık oldum önemsiyoruz tabiki ama istisnai şöförlerle bir tutulmak olmuyor ondan dedim
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY Aylar önce
Anlamadım 😇
Mustafa Yücel
Mustafa Yücel Aylar önce
gövde kaporta ne olacak
MrSadriabi
MrSadriabi Aylar önce
Hakan A nin motorunu elinden almak lazim. Hic bir seye dikkat ettigi yok hiz kestigi filan yok.
B. OZ
B. OZ Aylar önce
Ya hocam Allah aşkına, ben araba kullandığım halde gişelere bu hızla girmem. Tamam bilinçsiz insanlar vardır ama her şöförü de motorcuyu görmeyen katil yerine koymayın. Ben tehlikeli bir araç kullanıyorsam karşı tarafın insiyatifine, vicdanına veya dikkatine güvenerek değil kendi tedbirlerime güvenerek kullanırım. Trafik de araç kullanan insanlar olarak bizler de en az motorcu arkadaşlar kadar riskteyiz. Onların canına birşey gelse bunun vicdan azabını nasıl kaldırırız..
oonr44
oonr44 Aylar önce
Allah muhafaza o gişelerde Bi 1 m kadar sağa kaysaydı çok farklı şeyler izliyor olacaktık. Manevra kabiliyeti sanırım kurtarmış, Allah korumuş
Burak Tanrısever
Burak Tanrısever Aylar önce
Videonun ikinci kısmında çıkan Symbol hatalı. Ben de ileri seviye sürüş eğitimleri veren araba sürüş uzmanıyım ve her öğrencimize "eğer şeridiniz işgal ediliyorsa karşıdan gelene siz yol vermek mecburiyetindesiniz" diye belirtiyoruz. Motorsikleti kullanan arkadaşın kural hatası görünmüyor. Bu tüm vasıtalar için geçerlidir. Eğer sizin bulunduğunuz şeritte bir ihlal, bekleme, yavaşlama söz konusu ise ve karşı şeritten trafik normal akıyorsa önce siz duracaksınız ya da yavaşlayacaksınız. Kenarda araba bekliyorsa ve geçişiniz karşı şeride taşıyorsa siz yol vereceksiniz. Karşı şeride pat diye atlamayacaksınız. Bu bir kuraldır ve hayat kurtarır.
burak
burak Aylar önce
Hocam ilk video da ki arkadaşlar maalesef çok erken yüksek CC ye geçmiş viraj alamıyor kamera sahibi arkadaş çok derin aldı virajı olabilgince dıştan alıp içe doğru gitmeliydi arkadaşı eğer demir direğe vurss çok fena olabilirdi. :/
Emirhan B.
Emirhan B. Aylar önce
Hocam tır birinci olayda arkadaşın motorunu içine çekmiş olabilir mi? Motor süren birisi değilim , bana garip geldi motorun sola gitmesi. Normal bir durum mu , videoyu çeken arkadaşla mı ilgili?
MURAT ULUDAĞ
MURAT ULUDAĞ Aylar önce
Hakan a az kalsın yapışıyordu duvara
okasa
okasa Aylar önce
son video da sürcüde pek hata bulamıyorum, Hakan bey çok hızlı ve biraz araca göre açıkta, öndeki aracın kör noktasında kalmış olabilir, bu sürücüyü %100 haklı çıkarmaz sinyal vermesi gerekirdi fakat Hakan bey gitmesi gereken yerde 3 kat daha hızlı gitmekte
okasa
okasa Aylar önce
@Zafer AKCAY kesinlikle hayır zaten ikisinin de hataları var ama kim daha hatalı derseniz motor derim, "araçtaki sürücüye pek hata bulamıyorum" dememin sebebi bana göre motoru kör nokta da olduğu için göremiyor oluşu ya da motor hızlı olduğu için bir anda farkedemedi ama araç kısa mesafede şerit değiştirerek kendisini de tehlikeye attı. Kendimden örnek vereyim sonuçta bu OGS gişesi eğer gişenin kapalı olduğunu son anda farkedersem hiç riske atmam geçerim, birisini tehlikeye atmaktansa ya da kendim orta betona girmektense :) en uzak mesafeyi alsın benden daha iyi. Aslında Zafer bey Türkiyedeki tüm sürücüleri adam akıllı baştan bir ehliyet derslerine ve sınavına sokmak lazım.
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY Aylar önce
Gişelere 5m mesafede şerit değiştirip, kendi şeridinden gelen aracın yoluna girebilir yanı? Hız konusunda hemfikiriz tabii. 😇
Kadir Kürtül
Kadir Kürtül Aylar önce
Ansiklopedi gibi video olmuş👏👏
Mücahit The Hun
Mücahit The Hun Aylar önce
Hakan A'nın ehliyeti iptal edilmeli :D
Sevimli Ayılar Oynuyor
Sevimli Ayılar Oynuyor Aylar önce
Bariyere çarpsa sakattı
Sevimli Ayılar Oynuyor
Sevimli Ayılar Oynuyor Aylar önce
Off ooff çok kötü olmuş Allah korumuş
Fırat UÇAN
Fırat UÇAN Aylar önce
Araç sürücülerinin bize doğru hatalı hamlelerini canımıza kast olarak algılıyoruz çünkü motosikletin üstündeyiz. Bu da haliyle bizi sinirlendiriyor. Verdiğimiz tepkilerle olayın ciddiyetini karşı tarafa aktarmak istiyoruz. Bir de yaşanan olayın üzerine araç sürücülerinin hiçbir şey olmamış tavrı takınması insanı iyice çileden çıkarıyor.
Tuncer Kose
Tuncer Kose Aylar önce
Hakan iyi bir sürücü ama diğer sürücülere gereksiz güveni var bu ülke de motor sürerken trakfikte ki herkesin bir katil olduğunu düşünüp onlar tarafından öldürülmemeye çalışıyor gibi sürmek gerekiyor
KAPTAN-SEM
KAPTAN-SEM Aylar önce
ABİ SIRF SİZE CEZA YAZACAM DİYE ZATEN CEZADAN FAZLA YAKIT YAKTI BİRAZDA SİZ BAHNESİNİZ BENCE ONLARA KESKİN MANEVRA YAPACAK İŞ LAZIMMIŞ BELLİ .:)
!!!?
!!!? Aylar önce
Motor kullanmıyorum ve şunu söylemem lazım, trafikte motor çok olsa da motorcu çok az. Motorcu denk geldiğinde nasıl dikkatli kullandığını görüyorsunuz ancak altında motor olan kasaplar kaldırımda bile insanlara çarpıyorlar, ters yöne giriyorlar, trafik ışığı diye bir şey yok onlar için. Bir ara gördüğümü azarlamaya başladım ama hep bir bahaneleri var. Özellikle motorlu taşıt kullanıp kaldırımdan giderek bir de yayalara korna çalmak nedir, nasıl bir anlayıştır ?
ThE`RuSh
ThE`RuSh Aylar önce
Hakan yavaş 😅
emiyl
emiyl 2 aylar önce
Hakan a. Şansa yaşıyor valla bundan ehliyeti alın
Kafkas Kandemir
Kafkas Kandemir 2 aylar önce
Allah korumuş cok üzücü
Kemal Dere
Kemal Dere 2 aylar önce
Zafer bey merhaba 67 yaşında bir motosiklet binicisi olarak izliyorum videolarınızı, tabii başka motorcu videolarını da....Şunu saptamak isterim ; ülkemizde motorcunun kurallardan hiç haberi yok; motorun nerede hangi süratte gideceği bilinmiyor ve uygulanmıyor, videonuzda motorcu 30km tahtid olan gişeye 85 km ile yaklaşıyor, siz hala arabayı anlatıyorsunuz, olabilir mi 85 km ile yaklaşmak.?.?Keza şerit kullanma bilinmiyor, boş yol diye kelebek gibi sola sağa gidemez motor, koca motorlarla aşırı sürat yapmanın diğer sürücülerin hayatıyla oynamak olduğunu lütfen konu ediniz,keza şerit kullanımı konu ediniz, bence motor sürücüleri doğrudan hatalıdır, inceleyin youtube videolarını, ayna kıranlar, sağdan geçenler, sürekli sol şeridi işgal edenler, bir sürü cahil insan dolu.Lütfen, öncelikleriniz olmalı, madem hocasınız, yoksa masal gibi videolarla bu insanlar eğitilmez, selamlar.
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
73 tane video var hepsini izlediniz mi? Bence izleyin
FRED MARTIN
FRED MARTIN 2 aylar önce
30 yerine 90 ile gidiyor.çok güzel diyorsun hakana deki gitmen gerekenin 3 misli fazlasıyla sürüyosun suçlusun.Sen oraya 90 ile girersen arabanın seni görmemesi normal.
FRED MARTIN
FRED MARTIN 2 aylar önce
Kaza yapanın suçu yerde düz çizgi var.o sollama yapmaya çalışıyor.
ÖMER ZENGİN
ÖMER ZENGİN 2 aylar önce
Hocam bizler sizi çok seviyoruz. Çok teşekkürler video çalışmalarınız için...
Fatih ATALAY
Fatih ATALAY 2 aylar önce
hakan yavaş
Movlud Salimov
Movlud Salimov 2 aylar önce
Azerbaycandan selamlar. "Bizi umursicakmidir?" yerine "Bizi görücekmidir?" Diye sorulsa dah dogru olur. Kardesler bende bazen skuter kullaniyorum, in şe Allah bir zaman kendi motorumuda almayi dusunuyorum. Dediyim o ki, bir az sonra yazicaklarima onyarqili yanasmayin, motculara sayqim var. Ama gorunmuyorsunuz. Basıma gelen iki olayiyazicam. 1. Arabayla mahelleden cikip sola donucem. Çikisda durdum, sağima bakdim yol boş. Sola gidiceyim yere bakip qazı basdiğim anda sağdan sinyal sesi duydum hmen frenleyip saga bakdim bir skuter varmış!!! 2. Arabayla yolda gidiyorum sola şerit deyişdiricem. Sol aynaya bakdim gelen yok. Sinyali yakip onume bakdim direksiyonu cevirmeye baslarken soldan bir motor beni gecdi. Meyer ben aynadan gozumu cekdiyim anda tam arkamdan cikip hizla beni geciyormus. Kerdeşlerim kimsenin sizi umursamalarini beklemeyin, gormuyorlar gormuyorlar, size taraf bakiyorlar ama yinede gormuyorlar.
mommywhereisdaddy
mommywhereisdaddy 2 aylar önce
yalnız gördüğüm kadarıyla 3:23 gibi araç hakan'ı fark edip, fren yapıyor. ilerlemeye devam etse hakan kurtaramazdı gibime geliyor. çok sakat.
Arif Tok
Arif Tok 2 aylar önce
Her zaman çok faydalı olan, videolar hazırlıyorsunuz, izleyenlere çok kıymetli bilgiler, tecrübeler aktarıyorsunuz. Tebrikler ederim. Teşekkürler ederim. ALLAH, razı olsun, inşaALLAH.
Ahmet
Ahmet 2 aylar önce
ilk olayda şanslıki karşıdan başka araç gelmiyor....
Ugur Turan
Ugur Turan 2 aylar önce
Arkadaşlar bir araç sürücüsü olarak söylüyorum. İnanın aynada kalabalık trafikte görünmüyorsunuz. Hele ki şu zamanlarda telefonla araç içi konuşmalar, navigasyon, araç bilgi sistemi gibi sürücünün aslında dikkatini dağıtan bir çok etmen varken hiç bir sürücü arkadan geldiğinizi düşünmüyor. Bu umursamadığımızdan falan değil. Görmediğimiz için. Siz sol tarafımızdan geliyorsunuz ama benim sağ kör nokta uyarı sistemim yanınca istemsizce oraya bakıyorum bu sürede siz solumdan çoktan gelmiş oluyorsunuz. O dakikadan sonra da zaten sizin güvenliğiniz benim trafik becerilerime kalıyor. Karaköy sahil yolunda trafik çok sıkışık ve yavaş akarken ben sağ şeritte iken sol şeritteki araç bir an anda üzerime kırdı ben de refleks olarak kaldırıma doğru kaçtım. Arkadan gelen motorsiklet zor durdu ve bana ne yapıyorsun diyor. İyi de o trafik yoğunluğunda kaldırımla sağ şeritteki araçların arasında 60-80 cm var diye saatte 30-40 km hızla gitmen normal mi? O yol senin hakkın değil ki. Ayrıca arkamda benden daha büyük yüksek (Arkamda minibüs) araç varken ben seni aynadan nasıl görebilirim? Motorcu arkadaşlara saygı duymayan ya da duyması gerektiğini bilmeyen bir çok insan var, bu doğru. Ama trafikte yorgun, acemi, kurallara hakim olmayan ya da refleksleri zayıflamışta bir çok insan var.
Sarı Motor
Sarı Motor 2 aylar önce
Emeğinize sağlık hocam. Tecrübelerinizden faydalanıyorum :P
Talha 20
Talha 20 2 aylar önce
Arabada hiçmi suç yok hocam
Alper Dönmez
Alper Dönmez 2 aylar önce
Acemi bunlar
M. Serdar Çoruh
M. Serdar Çoruh 2 aylar önce
Şu videoları beğenmeyenlerin, niçin beğenmediklerini açıklamalarını bekliyorum. Acaba bizim gözümüzden kaçan bir şeyler mi var? Bana göre mükemmel eğitici videolar.
Berke Çelikkol
Berke Çelikkol 2 aylar önce
GÖT GÖTE GİTMENİN SONUÇLARI AÇIN BİRAZ MESAFEYİ
Baris Burak Can
Baris Burak Can 2 aylar önce
Turkuaz araçta tekerleklerin sola menavraya başlamaması ve geri vitesten 1 e geçmesi gibi bir kaç işlem olacağından muhtemelen bende geçerdim. 😁
Emirhan fatih kutlu
Emirhan fatih kutlu 2 aylar önce
Hocam bugün sayenizde hastane yoluna gitmekten son anda kurtuldum sizin videolarınızdaki taktiklerle iki araç arasından sıyrılarak size yazmak nasip oldu teşekkürler hocam
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Geçmiş olsun.
ufuk dumlu
ufuk dumlu 2 aylar önce
Böyle bir konu hiç cevaplamadınız yada ben sizin sayfada dinlemedim. Bu gün 9 knot gibi bir rüzgar vardı. Yola çıkma hatasına düştüm. Bu arada öndeki motor benim ktm Rc200 ağırlık 138kg duruyorum ara,ara,motoru bayağı bir itiyor yana düşürecek gibi 40 - 50 km ile gidiyorum,yine rüzgarın yönüne çekiyor aynı şekilde düşürecek şekilde korka,korka gideceğim 35km,lik parkuru tamamladım. Sorum şu motorun üzerine iyice kapanıp sürate verince gidiyor 70 - 90km ama ona'da maçam yemedi alırda bir yere atarmı diye. Scooter,de 20 bin km yaptım ama bu kadar rüzgar almıyordu. Giderken hiç benim tarzım motor görmedim ama 2 tane cup motor gördüm adamlar gidiyordu. Çok uzattım farkındayım ama 9 knot bu motor için fazlamı yoksa üzerine iyice kapanıp yivmelensem bir sorun yaşamamazmıydım. Teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Bana en mantıklı gelen rüzgardan daha hızlı gitmek ama cesaret edemedim..
ege usul
ege usul 2 aylar önce
İlk video da da arkadaki arkadaşın hakan la arasında boşluk olmalı
Serdar Direk
Serdar Direk 2 aylar önce
Hocam sanırım şöyle faydalı bir nokta daha var, 00.52'de viraj alırken karşıdan tırın geldiğini görünce sanırım motoru biraz dik konuma getirmek gerekiyor. Bu kayıp düşme ihtimalinde doğrudan karşı şeritteki aracın altına girmemizi engelleyebilir diye düşünüyorum. (Not: Dik konuma yaklaşmak dönüşü büyük ölçüde etkileyen bir manevra değil)
mert bayraktar
mert bayraktar 2 aylar önce
Abi edremit balıkesirdeyim motorla sürekli bölge trafiğin karşısından geçerdin bu aralar geçmiyorsun hiç birşey mi oldu acaba
mert bayraktar
mert bayraktar 2 aylar önce
@Zafer AKCAY anladım abi kendine iyi bak hayırlı sürüşler
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
İzmirdeyken geçerdik oralardan. Şimdi İstanbuldayız :)
ETKO 17
ETKO 17 2 aylar önce
İlk olay la ikinci olayın karışımı başıma geldi köy yolunda rampa aşağı biraz da keskin viraja sağa yattigim anda virajın ortasında karşıma hartiyat kamyonu çıktı benim şeridime %80 girmiş halde bakışı kacirmayarak kurtardım o an aklımdan gecen tek şey bakışı kaçırma bakışı kacirma oldu
Murat Gürsoy
Murat Gürsoy 2 aylar önce
Keske butün motorcular sizin gibi bilincli olsa ve sizin gibi surebilse....ama kafaya kamerayi takip sagdan soldan aralara dalan.ordan burdan bir anda cikan kafasina gore sollama yapan bir de ustune hakli cikan motorcular cok tehlikeli...hem kendileri hem diger araclar icin...keske butun motor surenler sizin videolarinizi izlese
Bülent Kubilay
Bülent Kubilay 2 aylar önce
kısa, öz ve hayat kurtaran + ileri sürüş bilgileri, çok tşk.
Muhammed Atabinen
Muhammed Atabinen 2 aylar önce
Hocam harikasınız, emeğinize sağlık. Lütfen çok daha fazlasını bizden esirgemeyin. Kuryeyim ve her gün sabah sesiniz kulağımda bu videolar sayesinde. Çok teşekkürler, seviyoruz sizi.
Süleyman A.
Süleyman A. 2 aylar önce
ogs de araç görüyor ve yavaşlıyor aksi taktirde kaçınılmaz son
Fırat Erkan
Fırat Erkan 2 aylar önce
Hakan Büyük geçmiş olsun.
Goller Diyarı
Goller Diyarı 2 aylar önce
abi böyle başlık mı olur. hanım yasakladı sizin kanalı 😆😂😆 deermişim. selamlar.
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Nasıl bakıyorsan artık başlığa 😆
efkan polo
efkan polo 2 aylar önce
zafer hocam sağolun
Yatak Limon
Yatak Limon 2 aylar önce
Hakan iyi gidiyor ama unutmasın ki diğerleri çok kötü
Alperen KİRAZ
Alperen KİRAZ 2 aylar önce
İkinci olay kayseride geçiyor memleketim adına bir kez daha utandım yakında kötü şoförlükte ün yapacağız sanırım 😢
U K
U K 2 aylar önce
Hocam valla Hakan'ında suçu var ama şuna baksanıza afedersiniz ama bu eşşeklerde mal gibi araba sürüyor.... gişe ve virajda zaten Motosiklet değil araba olsaydı en az 3 - 4 ölü 3 - 4 tanede yaralı vardı şu anda.
Kemal Acar
Kemal Acar 2 aylar önce
Yakında inşallah hakanın selasi okunmaz bu işin şakası malesef yok hocam
abdullah kırlanğıç
abdullah kırlanğıç 2 aylar önce
Zafer hocam Kusura bakmayın ama sürekli motorcularda hata bulmak sürekli Motorcular hatalıymış gibi bir izlenim vermek hiç hoş değil biliyorum siz de motor motcusunuz ama
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Böyle mi anlıyorsun? Ben her durumda motorlular zarar görüyor kendimizi korumamız lazım diyorum. Başkaları suçlu olunca sen hastaneye gitmiyor musun? Haklı suçlu falan geçelim bunlari her durumda kendimizi koruyalım diyorum ben
Yaşar Güler
Yaşar Güler 2 aylar önce
Hocam herkese hakan deme
Yaşar Güler
Yaşar Güler 2 aylar önce
@Zafer AKCAY güzel de niye
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Hakan güzel isim ☺️
Kahlü Sütve
Kahlü Sütve 2 aylar önce
sayın hoca bu ilk kameradaki arabalı gibi hatalı arabacıların ceza almaları için yapılacak bir şey var mıdır? Kamera kayıtlarıyla birlikte şikayette bulunsak bir sonucu oluyor mu? Bu konuda bir tecrübeniz varsa paylaşır mısınız
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Olmuyor maalesef
Altuğ Aksu
Altuğ Aksu 2 aylar önce
Selamlar Zafer Abi Egefitness'ın yaptığı kazayı da inceler misin?
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Kendisi isterse incelerim tabii
Göksel Kartal
Göksel Kartal 2 aylar önce
1. Videoda bu kadar yakin olmalari hata mi peki?
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Ne kadar yakın olduklarını bilmiyoruz.
Mehmet kılıçkan
Mehmet kılıçkan 2 aylar önce
Bizim kaportalar da düzelse. Hemen
Muços Grasyas
Muços Grasyas 2 aylar önce
İşe 22 senedir Motorla gider gelirim. Aile aracım yeni kasa Doblodur , kör nokta kalmasin bi motorcuya zararim dokunmasin diye sagda 3, solda 2, icerde 2,toplam 7 tane aynam var. Usenmeden kontrol ederim bi manevra oncesinde. Adamlar birak aynayi karsidan gelene dikkat etmiyor. Beyler dikkat kesilin. Ayık olun, gözünüzü 4 açın, hicbir zaman risk almayın. Öptüm vizörlerinizden.
Muços Grasyas
Muços Grasyas 2 aylar önce
Zafer bey sayesinde sadece motosiklet degil aynı zamanda nasıl otomobil kullanılmalı/kullanilmamalı onunda eğitimini aliyorsunuz beyler. Hadi yine iyisiniz kaptınız köfteyi.
Mesut Ozturk
Mesut Ozturk 2 aylar önce
Hakanın ehliyetini alin çok yaşamaz
Öylesine Bir Hesap
Öylesine Bir Hesap 2 aylar önce
Hocam link atabiliyor muyuz? Video tam sizlik gördünüz mü bilmiyorum. trpost.net/down/xZiqaq1lea6gZ8g/video.html
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Teşekkürler
TNT T
TNT T 2 aylar önce
Zafer abi sayende bir çok hatalarımı düzeltme imkanım oldu. Tebrik ederim. Ankara ya geldiğinizde tanışmak isterim. Selamlar iyi ve mutlu günler dilerim.
Uluğhan Ergin
Uluğhan Ergin 2 aylar önce
Zafer Hocam'ın "size bakıyor olması sizi gördüğü anlamına gelmez" sözü kessinlikle doğru bir tespit. Bu durumun trafik psikolojisinde "look but fail to see effect" diye bir adı bile var. Sürücü olarak bakmamız gereken yöne pek ala bakabiliriz, fakat bilincimizi ve dikkatimizi baktığımız yöne vermediğimiz sürece baktığımız şeyi algılayamayabiliriz. Lütfen dikkatli ve güvenli kullanalım.
Arzu Yıldız
Arzu Yıldız 2 aylar önce
ABİ O HAKAN CAN NAMLIYA BENZİYO AMA DEGİL
Eyüp A
Eyüp A 2 aylar önce
yaw arkadaş zaten motor sürmek fiziksel yormuyor, ordan ne gelecek bu beni gördümü lamba yanıyor ama biri atlıcak mı bu arabanın kapısı açılacak mı öndeki araba taş fırlatacak mı diye nasıl ölmem diye düşünmek yoruyor.
ets2garaj _instagram
ets2garaj _instagram 2 aylar önce
Biz o kaportanın içinde bile kendimizi güvende hissedemiyoruz bu şartlarda motor surebilene ve sürmek zorunda olana helal olsun 👏👏👏
Depo Ban
Depo Ban 2 aylar önce
Yol dışına düşen arkadaşa çok üzüldüm, geçmiş olsun :(
Serkan Hsrv
Serkan Hsrv 2 aylar önce
Nano şüphe(bilgi)= tepki (konum, hız, vites) bu formül doğru mu hocam?? Gişelerde simitçi, su satan, görevli, polis, nasıl geçeceğini bilmeyen yabancı turist v.b. yaya olarak yolumuza çıkabilir gişelerde, düşük hız olmalı, geçerken ve geçtikten sonra araçlarla yan yana kalmamaya özen göstermek gerekli, çünkü sürücülerin odaklanması dağılıyor, yeşil ışığa, ücreti kestimi, ihlal yaptım mı, ücret ne kadar kesti ekrana bakayım gibi düşüncelerle... Zafer hocam yine mükemmel örnek bir video olmuş, çok teşekkürler.
Serkan Hsrv
Serkan Hsrv 2 aylar önce
Formülde = varsa veya sonucunda anlamındaydı, sağa ok olsa onu kullanırdım aslında, sayenizde daha iyi olacaz hocam umarım, sağolun, emniyetli sürüşler...
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Dogru da = yerine tamam falan daha iyi olur
Ekomen Ekomen
Ekomen Ekomen 2 aylar önce
Müthiş eğitici videolar Teşekkürler.
Nuri Uyanıkoğlu
Nuri Uyanıkoğlu 2 aylar önce
görüyor mu asla görmüyor 50 bin hayırlı olsun hocam
gothips
gothips 2 aylar önce
2:00 umursama meselesi degil motorcular arabalar gibi belli mesafeden gorunmuyorlar. Her seyi biliyosunuz bunu da anlativerin bi zahmet.
Erer Vlog
Erer Vlog 2 aylar önce
Tayland'da 4 yildir motor kullanıyorum arabalar Türkiye'deki lere göre çok daha dikkatli ve kibar motorlara karşı. Motor kullanmak keyifli ama alkol tüketimi yüksek onlarda içince sapıtıyor. Hep dikkatli olmak gerek Zafer hocam teşekkürler.
İLİM GÜZEL
İLİM GÜZEL 2 aylar önce
Çok doğru asla umursamiyorlar adam beni görüp kapıyı açıp kapatıyor gibi yaptı ben geçerken tekrar açtı bende kapatıyor diye araca yakın geçtim gecmemeliydim güvenli sürüş teknikleri ni seviyorum.
mrcobanoglu
mrcobanoglu 2 aylar önce
Özet: hakan la cikmamak gerek 😉🍾
Mahsunizm 07
Mahsunizm 07 2 aylar önce
Zafer abi kamera olmayan yolda taksici kendi şeridinden çıkıp üstüme doğru son gaz sürdü bende onun şeridine kaçtım ölmek istemedim korkudan durdum adam belki telefona dalmistir diye ama malesef kaçtı polis çağırdım kamera yok abim Allah'ın dan bulsun o.c
Emir
Emir 2 aylar önce
Dün ters yöne girmiş bir taksi sürücü resmen üzerime doğru arabasını sürdü, evet ters yöne girmiş ve umurunda değil yaratacağı tehlikeler, sanki bir bilgisayar oyununda kullanıyor gibi kuralları hiçe sayıyor.. ona selektör yakıp sen manyak mısın dedim? O da bana ne var ulan? dedi.. yaya geçidini kullanıp bir anda karşımıza çıkan motorcular ve elektrikli bisiklet sürücüleri... ya gerçekten artık trafik iyice hindistan, bangladeş'e benzedi...
Elvis presley
Elvis presley 2 aylar önce
Sonuncusu baya iyi soförmüş
Kıvanç Ertürk
Kıvanç Ertürk 2 aylar önce
Böyle otomobil sürücülerinin trafikte çok ciddi kazalar ile karşılaşması dileğiyle
Arthur Giant
Arthur Giant 2 aylar önce
bir de köpek havlarken ve kovalarken motorda ne yapmalıyız? bunla ilgili video atınız lütfen . geçenlerde köpek havlayarak üstümü geldi ben de telaşla karşı şeride geçtim panik halinde .Allahtan karşıdan gelen araç yoktu.
Moto Kanal
Moto Kanal 2 aylar önce
Ankara “Moto Kanal” dan selamlar, saygılar 👋
Sermet Çakıcı
Sermet Çakıcı 2 aylar önce
Önünde ki. Fotazentez'i, refarans yaparda. ( YAPAR).( SONUC).!!!
İbrahim Türeyen
İbrahim Türeyen 2 aylar önce
Motorcu arkadaşların yapması gereken tek şey hızlarını çok düşürmek olur yoksa araba kullanan şahıslar aşırı derecede çok görmezden geliyor , motorsiklet kullanırken 4 gözümüzün de yolda olması gerekiyor
mehmet çelik
mehmet çelik 2 aylar önce
3'üncü hakan'da ak sakallı artçı var. Bundan eminim ama ispat edemem 8/
Ömer Kocabaş
Ömer Kocabaş 2 aylar önce
"Bakış ve planlama" hiçbir şey bilmesen bu ikisi hayat kurtarır.
CgLr Bznt  チャラル
CgLr Bznt チャラル 2 aylar önce
1:50 dekı arac park eden aracdan kacmaya calısmıyor o se.. iz vıraja gırmemek ıcın duz gırıyor. aynası goturulecek cısnden bır durum. ben motorcu arkadas olsam aynasına tekmeyı sallardım.
tolga turan
tolga turan 2 aylar önce
Gışelerde cidden çok iyi kurtarmiş ama eminim siyah araba onu görmemistir tam kör noktada , eğer görüpte yaptiysa Allah tan bulsun
Alper BNS
Alper BNS 2 aylar önce
İlk arkadaş çizgiye basıp motoru kaydırmış sanırım.
Mr. SAĞLAM
Mr. SAĞLAM 2 aylar önce
Baksa gidecektir te lastik tutacak mı o eğimi
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Tutar. Daha ne eğimler tutar. 😇
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 2 aylar önce
Dikkat dikkat, zafer akçay konuşuyo
Emre Still
Emre Still 2 aylar önce
Rabbim hakana iki şans vermiş inşallah hakan mesajı almıştır.. gişeye 80-90 ile girmek ölüme bilet kesmektir.. zira arabalar özellikle pinpirkli sürücüler ogs hgs alıcıları okusun diye aracın hızlarını 20-30 km kere kadar düşünebiliyor.. yüksek hızlı bir cisim düşük hızlı cisimlerin arasına dalarsa kaza kaçınılmazdır.. keza dönüş yapan araçda da nasıl güvenmiş tanımadığı adama o kadar hızlı geçiyor adam görmese ki görmüyor yüksek ihtimal yolun ortasına kadar çıkmış çünkü dahada kötü olabilirdi... Diyorum Rabbim bir canını bağışlamış iki bağışlamış bu hataları yapmaya devam ederse artık kaç kere daha bağışlar onu Allah bilir
Osman Somuncu
Osman Somuncu 2 aylar önce
Tebrik ediyorum sayın hocam..Siz uygulamalı eğitime gelmeyen (veya gelemeyen) sürücüleri de böyle videolarla eğitiyorsunuz..Tecrübenizi ve bilginizi topluluğa aktarabilme becerisi her eğitimciyim diyenin harcı değildir..
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Teşekkürler ☺️
aşkın Pamukçu
aşkın Pamukçu 2 aylar önce
benim otoyollarda uzun sürüşlerde ortalama süratim 95 105 arası.. gişeye 85 le girmek!!.. imkansız...
sahin261
sahin261 2 aylar önce
Sayın hocam başımdan geçen kazayı size nasıl gönderebilirim? Gerçekten ibretlik Türkiye'de her motorcunun en az birkez başına gelen bir olay, kurtarılabilirdi aslında. Ben kurtaramadım bari başka arkadaşlar aynı hataya düşmesin.
Zafer AKCAY
Zafer AKCAY 2 aylar önce
Mail atabilirsin zakcay@gmail.com
taskinaydogdu
taskinaydogdu 2 aylar önce
Bütün hakanlar çok süratli seyrediyor. Hızları 60 - 70 bandında olsa idi bu durumlar yaşanmazdı. Bir yerde hız üst limiti 80 demek, sürekli 80 ile seyredilmesi gerekir anlamı taşımıyor. Bunu anlamak lazım.
Altın Elbiseli Adam - İyi Sürücü Olmak...
2:38
Aysel Aydoğan- Dert Ağlar Dertler Ağlar
4:01
AYSEL AYDOĞAN
görünümler 550 B
Aşk Mantık İntikam 14. Bölüm Fragmanı
0:44
Aşk Mantık İntikam
görünümler 2,8 Mn
Skuter Kullanmak
19:07
Altın Elbiseli Adam
görünümler 1,4 Mn
HAKKARİ DAĞLARINDA | Zafer Akcay
10:13
Zafer AKCAY
görünümler 66 B
İnternetten sonra bu gelecek! METAVERSE
14:29
Barış Özcan
görünümler 570 B
Motosiklet Dar U Dönüşü
6:41
ENDUROTEK
görünümler 20 B
Aysel Aydoğan- Dert Ağlar Dertler Ağlar
4:01
AYSEL AYDOĞAN
görünümler 550 B
Aşk Mantık İntikam 14. Bölüm Fragmanı
0:44
Aşk Mantık İntikam
görünümler 2,8 Mn
DÜNYAYI ŞOK EDEN 10 SİBER SALDIRI
17:27
ARGONOMİ
görünümler 129 B
ENES BATUR'UN EVİNDE ÇIKAN KAVGA!! - AÇIKLAMA
19:56
Burak Güngör
görünümler 417 B
Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı 2. Bölüm Fragmanı
0:55
Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı
görünümler 1,6 Mn
Müge Anlı ile Tatlı Sert 20 Eylül 2021 Pazartesi
2:15:20
Müge Anlı ile Tatlı Sert
görünümler 721 B
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 1. Bölüm
2:31:03
Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı
görünümler 5 Mn
LISA(리사) - LALISA @인기가요 inkigayo 20210919
4:07
스브스케이팝 / SBS KPOP
görünümler 6 Mn